„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.”

Łk 6,37-38

Róża  - foto

„Koszyk gramolków”

„Kiedy na czwartym roku studiów trzeba było napisać pracę z teorii sztuki na zaliczenie tego przedmiotu, to napisałam o pomiędzy. Po latach pozwoliłam sobie nawiązać do tego akcentu mojej przeszłości i w 'didaskaliach' aktywności malarskiej 'popełnić' coś jakby wiersz. Umieściłam go w minikatalogu mojej pierwszej wystawy gwaszy. Brzmi tak:

pomiędzy
grzechem, a świętością

pomiędzy
brzydotą, a pięknem

pomiędzy
nędzą, a ubóstwem

jest coś

może
-
kultura?

***

Potem, jak to z jakby wierszem bywa, zaczęłam się zastanawiać, co to wszystko właściwie znaczy, bo jako autor nie wiedziałam tak od razu i doszłam do wniosku, że na taki tekst można spojrzeć z pomocą wyobraźni. Wtedy pojawia się rzeczywista szansa, aby zobaczyć kawałek pejzażu, w którym żyjemy i odrobinę się rozejrzeć. Może gdzieś jest skarb? Kto by nie chciał go znaleźć.”

„Un panier des grimpe-aides„

Tłumaczenie wkrótce.

Fotografia przedstawia fragment rzeźby, która znajduje się przy wejściu do
Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej
.

Pierwsze tłumaczenie książki:
Agata Brataniec

Korekta autorska:
Renata Kucharska

Korekta stylistyczno-merytoryczna
całego tłumaczenia:
poszukuję native speakera
z wykształceniem teologicznym

Wszelkie prawa zastrzeżone, 2012-2013.